03-9505092

בנייה רוויה

על פי הגדרתו של חוק המקרקעין שנחקק בישראל בשנת התשכ"ט – 1969

מבנה שנבנה כבניין מגורים חדש על שטח קרקע ייעודי ,הינו בנין הרשום כבית משותף או עתיד להירשם בעתיד כבית משותף על פי חוק המקרקעין, הבניין יהיה בן שתי קומות ומעלה ובו ארבע יחידות דיור לפחות, כאשר בכל קומה לפחות יחידת דיור אחת.

יש להתייחס לבנים הבאים כמבנים העונים להגדרת "בניה רוויה " -כל בניינים רבי קומות, מגדלים, גורדי שחקים ודומיהם נכנסים תחת ההגדרה של בנייה רוויה.

כיוון וקיים מקדם צפיפות בערים המרכזיות בישראל הרשות היא זו שתקבע את מספר יחידות הדיור אות

ן ניתן לבנות באותו שטח באזור מסוים ומהו מספר היחידות החורג מן המותר..

בניה רוויה מאפיינת בניה עירונית, והיא דורשת התייחסות אחרת מאשר לבניה למגורים צמודי קרקע. בבניה רוויה יש להקפיד עוד יותר על מתן מענה לשטחי ציבור , לתחזוקת המבנים, לדרכי גישה וחניה, ועוד.

בעבר היה נהוג לחשוב על בניה רוויה כפתרון הדיור לשכבות הפחות חזקות באוכלוסייה, אך החל משנות השמונים החלו להתפתח מגדלי מגורים יוקרתיים, ששינו את הגישה. כיום קשה להתייחס לסוג הבניה כאל מאפיין חברתי-כלכלי.

כיום מרגע תחילת העבודות בשטח ניתן לייחס תקופת זמן של כ-לערך שנתיים של בניה רציפה ועד ואכלוס הדיירים לדירות החדשות .יש להתייחס לכל בניית פרויקט מגורים בהתאם לגופו .

בנייה רוויה היא ברוב המקרים בניה לגובה, כאשר על פי הגדרת משרד השיכון והבינוי הבנייה הרוויה היא בנייה בצפיפות של 4 יחידות דיור לכל דונם ועל פי הרשות למקרקעי ישראל (רמ"י) הבנייה הרוויה היא למעשה בנייה של מבני מגורים משותפים בני 2 קומות ואילך בהם קיימות 4 יחידות דיור לפחות.

לפרטים ויצירת קשר

  בניה רוויה בישראל

  בנייה רוויה בישראל הייתה קיימת מאז ומתמיד, כאשר רק בתחילת שנות ה-80 של המאה החולפת החלו להיבנות בישראל יותר ויותר מבני מגורים בני 6 ו-8 קומות ואף יותר. במהלך העשורים האחרונים, בנייה לרוויה מתייחסת למגדלי מגורים בני 14 ואילך קומות.

  מהם הם מאפייני הבנייה הרוויה?

  בנייה רוויה המיועדת בעיקר לצרכי הקמתם של מבני מגורים, מתאפיינת כיום בבניה לגובה תוך התייחסות נקודתית לכל צרכי המגורים המודרניים ולצרכי הסביבה. כפועל יוצא מכך, בנייה רוויה מתאפיינת בהיבטים שונים שנועדו לצרכי תכנון מיטבי מצד האדריכל, וביניהם, תכנון שכונות מגורים, תכנון אופן תחזוקת המבנים בתוך שטח השכונה, תכנון שטחי ציבור בהתאם לאוכלוסיית היעד העתידה לאכלס את שכונת המגורים והיבטים תכנוניים נוספים עליהם מושם דגש בכל פרויקט בנייה רוויה.

  איך בניה רוויה משפיעה על פני העתיד?

  הבנייה הרוויה בישראל החלה להתפתח על רקע מחסור הולך ומעצים בקרקעות לבנייה פרטית, כאשר התפיסה הרווחת כיום היא ניצול מיטבי של השטח (קרקע) העומד לרשות היזם לצורך בנייה של מספר גדול ככל האפשר של יחידות דיור. מחסור הקרקעות הפנויות בישראל לבנייה למגורים לצד הגידול המתמיד באוכלוסיית המדינה, מחייב את כלל העוסקים בענף הנדל"ן לתכנן באופן המיטבי ביותר את שכונות המגורים החדשות בהן מוקמים מגדלי מגורים ומבני מגורים רבי קומות. היבטים תכנוניים אלו עתידים להשפיע על איכות החיים בשכונות המגורים החדשות בהן נבנים מבני מגורים רבי קומות לצד מגדלי מגורים, כאשר חלק מההיבטים קשורים לתהליכי פיתוח ותשתיות בתוך שטח השכונה, לרבות, דרכי גישה, חיבור לנתיבי תנועה מרכזיים, שטחי ציבור וכדומה.

  נכון להיום, בכל אחת מהערים הגדולות והמרכזיות בישראל, תוכלו למצוא מספר הולך וגדל  של שכונות מגורים המתאפיינות בבנייה רוויה, לרבות, מתחמי בנייה רוויה בראשון לציון, בפתח תקווה, באשדוד, בחיפה, בבאר שבע ובערים נוספות בישראל.

  קבלן בנייה רוויה

  בדומה לכל פרויקט ביוני אחר, גם פרויקטים למגורים בהם מושם דגש על בנייה רוויה, מבוצע על ידי חברות קבלניות בעלי היכרות מעמיקה עם ענף הבינוי בכלל ותחום הבנייה הרוויה בפרט. קבלן ביצוע בנייה רוויה מכיר היטב את כל ההיבטים התכנוניים הנדרשים לצרכי ביצוע הפרויקט משלב התכנון ועד מסירת מפתח, כאשר בחירת קבלן ביצוע וייזום בניה רוויה בראשון לציון או בכל עיר מגורים אחרת, חייב להיעשות על סמך הניסיון המקצועי העומד לרשותו בתחום הבנייה הרוויה ועל היקף הפרויקטים אותם הוא ביצע בעבר.

  לפרטים ויצירת קשר

   שרותים נוספים

   התחדשות עירונית

   קרא עוד

   תמ"א 38

   תמ"א 38, היא תכנית מתאר ארצית שמטרתה חיזוק מבנים קיימים ישנים בפני רעידות אדמה. תמ"א 38 היא אוסף של תקנות שתפקידן העיקרי הוא טיפול בסיכונים הנובעים מרעידות אדמה.

   קרא עוד

   רכישת קרקעות / הסכמי קומבינציה

   קבוצת א.א רוטשטיין, מחברות הייזום והביצוע המובילות באיזור, בנתה בשנים האחרונות עשרות יחידות דיור, בתחום הבנייה הרוויה, החרה הינה חברה בעלות פרטית המתמחה בבניית פרויקטים למגורים בתחום ההתחדשות העירונית לכל סוגיה, באיכות גבוהה, עיצוב מוקפד, תכנון מתקדם, עמידה בלוחות זמנים ומעל לכל השאיפה להקנות ללקוח תחושת ביטחון מירבי המושגת בין היתר באמצעות תודעת שירות מופתחת, ליווי צמוד של הרוכשים והקפדה על הפרטים הקטנים ביותר.

   קרא עוד